top of page

O lektorovi

Jmenuji se Sebastian James a jsem psycholog a terapeut. Od roku 2014 nabízím workshopy založené na principech radikální upřímnosti, kterých už jsem vedl více než tři desítky.

A9205397-13-21.JPG

Kdo jsem a čemu se věnuji
Jsem psycholog a psychoterapeut působící v privátní, firemní i neziskové sféře. Věnuji se individuální terapii, partnerské terapii a seberozvojovým workshopům. Pro organizace poskytuji přednášky, vzdělávací kurzy a konzultace v rámci programu EAP. Na úrovni rodilého mluvčího se domluvím plynně česky i anglicky.
 
Jak pracuji
V životě i ve svém povolání považuji za nejdůležitější upřímnost, schopnost si hrát a ochotu si vzájemně pomáhat. Ve své práci se dále zaměřuji na kvalitu komunikace, rozvíjení hodnotných mezilidských vztahů, zvládání stresu, inovativní porozumění emocím, stanovování realistických cílů, integraci našich stinných stránek, spolupráci, podporu, vnímání vlastního těla a vyvážený vztah mezi profesním a osobním životem.
 
Přestože se snažím dělat svoji práci, jak nejlépe dovedu, můj profesní styl nemusí sednout všem. Mám rád humor, jsem hodně svobodomyslný a nevynikám ve formalitách. Nevěnuji se psychologické práci s malými dětmi, rád vám však doporučím některého ze svých kolegů.
 
Vzdělání
Svoje univerzitní vzdělání jsem započal v roce 2007. Absolvoval jsem nejdříve tříletý bakalářský obor sociální práce a následně pětileté vysokoškolské studium psychologie, které jsem dokončil v roce 2014. Po několikaleté pauze nyní pokračuji ve studiu doktorském.
 
Umění psychoterapie a vedení workshopů jsem se učil v České republice a USA. Absolvoval jsem pětiletý výcvik v psychodynamické práci se skupinami, tříletý výcvik v systemické partnerské terapii a čtyřletý výcvik orientovaný na Gestalt terapii.  

Měl jsem štěstí na vynikající a zkušené učitele, patřili mezi ně například Brad Blanton, Susan Campbell a John Scherer. Všichni tři byli v šedesátých letech přímými žáky zakladatele Gestalt terapie Fritze Perlse.
 
Radikální upřímnost
V České republice a na Slovensku jsem jediným certifikovaným lektorem workshopů Radikální upřímnosti, kterým vtiskl tvář americký psychoterapeut Brad Blanton. Brad mi jako člověk přirostl k srdci a moji terapeutickou i lektorskou práci výrazně ovlivnil. Workshopy Radikální upřímnosti jsem dosud kromě České republiky a Slovenska vedl také v Německu, Švýcarsku, Francii, Řecku a Polsku. 

Radikální upřímnost nevnímám jako ideologii nebo dogma. Slovo „radikální” je pro mě spíše vymezením proti současné realitě, která se vnímám jako radikální neupřímnost. Z vlastní zkušenosti vím, že upřímnost představuje zdravější i zábavnější způsob života.

Osobní život
Baví mě nekonvenční lidé a inovativní myšlenky, které mají humanistický přesah. Cením si odvahy, poctivosti a solidarity. Mám rád elektronickou hudbu a kvalitní čaj. Nejraději na něj chodím do mého oblíbeného čajového studia MeeTea. Mým snem je vytvořit krátký animovaný seriál. Volný čas trávím nejraději se svou rodinou a přáteli.

Přestože jsem procestoval pět kontinentů, mým nejoblíbenějším městem k životu zůstává Praha. Bydlím v Bubenči společně se svou dlouholetou přítelkyní Marcelou Křížovou, která je módní návrhářka a osobní stylistka. Společně máme malou dceru a dvě milé šedivé kočky jménem Mochi a Geralt.

Rozhovory a videa
Význam empatie
Přehnané přemýšlení
Vztahová závislost
Rozhovor pro Lupa.cz
Rozhovor pro Proženy
Rozhovor pro Flowee
Rozhovor pro Maitrea
Video pro DVTV
Videorozhovor pro Cesta úspěšných
Přednáška pro Creative Mornings

bottom of page