top of page

O radikální upřímnosti

Workshop založený na principech radikální upřímnosti nabízím v češtině a angličtině v jarním a podzimním termínu. Odehrává se ve skupině o maximálně šestnácti lidech.

A9203749-17-18.JPG

Co je radikální upřímnost?

Je to víkendový workshop, který vede lidi k souladu prožívání reálných situací a jejich komunikace. Neshoda mezi tím, co prožíváte nebo si myslíte, a tím, co říkáte, škodí vám i vašim vztahům. Budete překvapení, jakou úlevu a chuť do života přináší otevřená komunikace. Proto si na workshopu vyzkoušíte poskytování, ale i přijímání zpětné vazby na svoje chování a slova přímo a okamžitě.

Je radikální upřímnost to pravé pro vás?

Lži a předstírání vyčerpávají, takže upřímnost představuje zdravější a zábavnější způsob života pro každého. Prospěje vám zejména tehdy, pokud opakujete stejné vzorce chování a doufáte v jiný výsledek. 

 

V jakých konkrétních situacích vám může pomoct?

Když se cítíte zaseknutí a nemáte sílu uskutečnit své nápady a sny. Pokud se neustále chováte způsobem, který naplňuje očekávání druhých, ale není v souladu s tím, co chcete. Když máte problémy s prožíváním emocí a stává se vám, že vybouchnete. Pokud vás pronásledují neuzavřené záležitosti a vztahy.

 

Je třeba být radikální?

Význam slova radikální je dnes značně posunutý. Původně vychází z latinského výrazu „radix”, tedy kořen. Být radikálně upřímný znamená vydat se na cestu ke kořenům našich základních emocí – radosti, smutku, hněvu a strachu. Cílem je naučit se je opět prožívat ve svém těle, ne jen v hlavě, a otevřeně o nich mluvit.​

Co radikální upřímnost není?

 • Nejedná se o kurz povrchní komunikace či asertivity, ale o hlubokou terapeutickou práci.

 • Nespočívá v urážení druhých, ani vnucování svého názoru jiným lidem.

 • Radikální otevřenost neznamená bezbřehou sobeckost a nemorální jednání.

Nejbližší workshopy
 • Radikální upřímnost
  Radikální upřímnost
  so 26. 10.
  Široká 14, Praha 1
  26. 10. 2024 9:30 – 27. 10. 2024 17:00
  Široká 14, Praha 1
  Cena: 9 500 Kč
bottom of page