top of page

WORKSHOPY A SEMINÁŘE

A9204745-6_edited_edited.jpg

Otevřenost a pravdivost jsou klíčové pro prožívání svobody v životě a vytváření blízkosti v mezilidských vztazích. Když zatajujeme pravdu o svých pocitech a prožitcích před svými blízkými, uvízneme v mentálním vězení a náš život ztrácí živost a uvolněnost. I když se otevření větší upřímnosti na začátku může zdát riskantní nebo nepříjemné, ve skutečnosti věci obvykle dopadnou mnohem lépe, než jsme původně předpokládali.

A9205120-84-102.JPG

Setkání s vlastním stínem – skrytými a někdy i temnými stránkami naší osobnosti – není vždy příjemné, ale je klíčové pro osobní růst. Právě zde totiž leží mnoho nevyužitých zdrojů, jež nám mohou pomoci stát se celistvými a vyzrálými lidmi. Cílem workshopu je zdravým způsobem integrovat tyto opomíjené stránky naší osobnosti, abychom je mohli v obtížných životních situacích využít pro prospěch svůj i našich blízkých.

Jak workshopy probíhají v praxi?

Na mých workshopech si vyzkoušíte komunikovaci beze strachu z odmítnutí. Všechny aktivity se odehrávají v bezpečném prostředí skupiny o maximálně šestnácti lidech. Na upřímnou komunikaci nejsme zvyklí, takže budete mít jedinečnou šanci pozorovat, co se v takovou chvíli děje s vaším tělem a emocemi. Díky okamžité zpětné vazbě svého těla i ostatních účastníků pocítíte, v jakých oblastech života vám schází autenticita a jak vám lhaní, zatajování a předstírání škodí.

 

Na co se zaměříme?
Vaši pozornost budu neustále vracet k tělesnému prožívání – k tomu, co se ve vás odehrává tady a teď. Své emoce a myšlenky nebudete skrývat a potlačovat, ale zkusíte si je uvědomit a co nejkonkrétněji a nejupřímněji vyjádřit. Tato schopnost je nezbytná k tomu, abyste nezamrzli ve světě utkvělých myšlenek.

bottom of page